Veneetsia disainibiennaali raames avatakse 11. juunil 2023 Eesti biodisaini näitus “MATERIAL II“. Disainibiennaal on loodud 2016. aastal disainikultuuri edendamiseks ja rahvusvahelise disainerite võrgustiku arendamiseks.

Eesti disain on paralleelselt arhitektuuribiennaali väljapanekutega esindatud kultuuride tuiksoonel juba kolmandat korda. Kriisi ajal eriti ilmekalt esile kerkinud keskkonna teema on ajendanud selleaastase väljapaneku sisu. Näituse esmaesitlus toimus jaanuaris Mexico City's ning Eestis saab seda näha XVIII Disainiöö raames Krulli kvartalis.

MATERIAL II_______ Shifting Ground on kolmas materjalidele keskendunud näitustesarjas MATERJAL, mis heidab valgust materjalide väljatöötamisele ja loomisele tänapäeval Eesti ülikoolides, ettevõtetes ja loomepraktikates.

Näituse valmib Stuudio Aine koostöös Eesti Disainerite Liidu ja Eesti Kunstiakadeemiaga ning see koondab 26 kunstniku, disaineri ja teadlase loomingut, et näidata, kuidas ressursside ja materjaliarenduse mõiste on keskkonnakriisi tõttu muutumas.
Kolme kategooriasse – Baltic Sea, Shifting Ground ja Underwood – välja pandud tööd kutsuvad arutelule meie elupaiga muutuste ning materjalide ja materjalisüsteemide üle, mida me tulevikus näeme.
Külluse maailmas muutub asjade päritolu mõistmine üha raskemaks. Olemasolevate materjalide valik on suur; puutume igapäevaselt kokku tuhandete erinevate ainetega.

“Material II: Shifting Ground” üks eesmärke ei ole mitte ainult materjalide esitlemine näitusekeskkonnas, vaid ka nende päritolu, koostisainete ja tootmistehnoloogiate tutvustamine.
Esitletud autorid uurivad valdkondade lõikes, milline võiks olla materjalide tulevik: kuidas erinevad jätkusuutlikud disainimeetodid saavad jäätmematerjalidele väärtust lisada, mida saame õppida kohalikest pärandtehnoloogiatest ja milliseid funktsionaalseid materjale saab valmistada nanomõõtmetes.

Loengutega esinevad Sustainable Design and Material Lab DiMa labori vanemteadur Reet Aus, Kärt Ojavee ja Juss Heinsalu.
Tekstiiliparanduse töötuba viib läbi Marta Konovalov ja bioplasti valmistamist õpetab Riina Õun. Esitletakse ka videot, mis näitab, kuidas Reet Ausi tööstuslikult ümbertöödeldud toode valmib Bangladeshis Beximco tehases.


"SHIFTING GROUND"
11th-18th June, 2023 daily 11am-7pm

→ LOCATION

ART DEPOT BIRI, Venice Design Biennial
@ Cannaregio 5415, Venice 30121

→ SCHEDULE

11.06___15:00 Opening of the exhibition: private view
11.06___17:00 Workshop: Textile repair - Marta Konovalov
12.06___16:00 Design Talks - Reet Aus; Kärt Ojavee, Juss Heinsalu
17.06___13:00 Workshop - Bioplastics - Riina Õun

→ PARTICIPANTS

Katrin Kabun, Geidi Hein, Erki Nagla, Siim Karro, Reet Aus, Merlin Meremaa, Katarina Kruus, Riina Õun, Tiia Plamus, Airi Gailit, Pilliroog/Suckõrs, ​​Indrė Spitrytė, ​​Cärol Ott, Karolin Kärm, Annika Kaldoja, Kärt Ojavee, Madis Kaasik, Juss Heinsalu, Oksana Teder, Ines-Issa Villido, Karl Kukk, Erik Heiki Veelmaa, Maria Kristiin Peterson, Marie Vihmar, Astri Kaljus, Marta Konovalov, Sirje Sasi, Juulia Aleksandra Mikson

→ FB event!