Igal aastal osaleb Eesti Disainerite Liit mõnel välismessil ja korraldab välisnäitusi, et tutvustada kohalikku disainipotentsiaali. 4. aprillil Milanos algaval disaininädalal saab näha Eesti disaini väljapanekut: Eesti Disaini Maja uut tootekollektsiooni.

Soov on otsida rohkem kliente väljaspoolt Eestit kuna eksport on loomeinimeste väikefirmadele muutumas aina olulisemaks. Erialaliit aitab disaineritel ühisturundada ja tuntust koguda.

Eesti Disaini Maja tootekollekstioonis saab näha suures valikus kõrgekvaliteetseid moe aksessuaare, mööblit, valgusteid, klaastooteid ning mitmeid nutikaid lahendusi, mida iseloomustab huumor. Eriline rõhk on toodetel, mis on valmistatud keskkonnasõbralikest materjalidest. Milano Disaininädalal ollakse Eesti Disaini Maja nime all kolmandat korda kuid uue kooslusega testitakse Itaalia turgu esimest korda.

Milano Disaininädal on Euroopa suurim ja üks kuulsamaid disainisündmusi, mille külastajate arv küündis eelmisel aastal 80 000-ni. Varem Londonis alanud koostöö Briti disainiagentuuriga DesignersBlock on viinud eesti disainerid järgmiste projektideni Itaalia turul. Koos kogenud partneritega eksponeeritakse Eesti saavutusi BRERA linnaosas, otse disaininädala südames.

Ilona Gurjanova, EDL esinaine: "Eelneva kogemuse põhjal võib öelda, et Itaalia publik on väga disainiteadlik ning hindab kõrgelt kvaliteeti ja naturaalseid materjale. Eelmise aasta hitid olid taaskasutuspuidust põrandamaterjalid ja poolkäsitöönduslikud nahktooted. Loodame ka sel aastal itaallasi meeldivalt üllatada. Kollekstsioon on täienenud. Väljapanekus osalevad: Elmet Treier, New Vintage by Kriss, Piret Loog, Tõnis Vellama, Tarmo Luisk, Angela Orgussar, Johanna Tammsalu, Liisu Arro, Sofia Hallik ja WOH. Enamus disainereid on ka ise kohapeal seletusi jagamas.

4.-9.04.2017 / kl 11:00-20:00

DESIGNERSBLOCK via Dante 14
BRERA, Milano

ESTONIAN DESIGN HOUSE