Disainiöö omanäoline moeetendus toimub kolmapäeval, 22. septembril kell 18.00 Põhjala Suures angaaris!

Pilet 10 €
FB: D_O_M – DISAIN ON MOES

Moeetenduse käigus astuvad oma loominguga publiku ette põnevad disainerid Eestist. D_O_M presenteerib festivali külastajatele atraktiivse ja kontseptuaalsema vaatemängu kaudu siinseid ambitsioonikad tegijaid. Brändi kontseptsioon ja eripära avaneb läbi kultuurse elamuse, läbi inspireeriva sündmuse ning meelelahutusliku vaatemängu.

Riietus on ühelt poolt funktsionaalne vahend, teisalt aga personaalne täiendus isiku tervikule. Disainitud rõivas on ese, mis on olukorda täiendav ja keskkonda sobituv. Olgu selleks kas töine päev või väljapeetud tähistamine. Riided on mängulisteks vahenditeks isiksuse esiletoomiseks ja sealjuures väärt kaaslasteks elulistel hetkedel.

Kvaliteetsed disainerrõivad on rõivad,
mis kestavad,
mida on väärt parandada
ja mida on väärt pärandada.

Need on rõivad, mille puhul on otsitud parimaid võimalusi tehnoloogias, valmimise protsessis ning millega on taodeldud parimat kvaliteeti igas detailis.

Rõivas nii iluks kui ka eluks.

D_O_M loovjuht
Piret Mägi
piret@disainioo.ee

○○○○○○○○○○○○○

Fennecfit keskendub jätkusuutlikult valmistatud spordirõivaste tootmisele. Fennecfit kuulab oma kliente, jälgides hoolega aktiivse eluviisiga naise ootusi ühele spordirõivale: stiilsus, funktsionaalsus, vastupidavus.


Brändi eesmärk on teha oma tooted taaskasutatud materjalidest. Pakendid on biolagunevad ja taaskasutatavad. Riided toodetakse eetiliselt Portugalis ja Itaalias kvaliteetsete partnerite juures.


Fennecfit'i asutaja Birgit Kool: "Mind puudutavad sügavalt inimesed, kellega kokku puutun ja erinevad põnevad kogemused. Läbi aegade olen saanud ideid just elust enda ümber."


Erilised tänud perele, Nicolaile, Robinile ja kogu Fennecfit’i perekonnale üle maailma!


fennecfit.com
@fennecfit

○○○○○○○○○○○○○

Human Highness on luksusbränd, mis alustas elegantsete keepide loomisega naistele, uskudes nende superkangelaslikult ebamaisesse jõudu. Naine, kes sõltumata rassist, vanusest või elukutsest, püüdleb saamaks iseenda parimaks versiooniks, seistes alati kindlalt oma väärtushinnangute eest.


Nende põhilooming valmib käsitööna Eestis erinevate loominguliste naiste koostööna, kasutades looduslikke hooajatuid kangastelgedel käsitsi kootud kangaid ning samal ajal panustades tekstiilitööstuse ülejääkmaterjalide ära kasutamisele.


Südamest aitäh Merle Saal, Julia Shashkina, Mai-Liis Sipria, Vivika Sopp, Nataliya Sukhorukova, Rita Assor ja veel paljudele teistele, kes Human Highness brändile kaasa on aidanud.


human-highness.com
@human_highness
#humanhighness

○○○○○○○○○○○○○

Põnevalt ebatäiuslik, jätkusuutlikult ilus ja teadlikult metsik: Cervo Volante bränd muudab Šveitsi ja Eesti hoolikalt reguleeritud ning jätkusuutlikult kütitud punahirvejahi jääknahad unikaalseteks ja kestlikeks toodeteks. Nahad töödeldakse kõige rangemate ökoloogiliste kriteeriumide kohaselt ja traditsioonilist käsitööd, nt käsitsi rasvatatud ja õhkkuivatatud meetodeid kasutades. Nõnda on need täielikult hingavad, antiallergilised ja alati hea lõhnaga. Cervo Volante nahk on üks väheseid maailmas, mida töödeldakse nii järjekindlalt ökoloogiliselt. Iga toode on pühendus stiilile, loodusele ja pärandile. Armid, nahavoldid ja kriimustused nahal on kui wabi-sabi - metsiku elu jäljed ja autentsuse märk.

cervovolante.com
@cervo_volante

○○○○○○○○○○○○○

Muutuseks on vaja teha vaid valik - raiskamise asemel luua uuesti ja uuesti kasutada.

BalticSeaBlue kollektsioon valmis majutussektori ümbertöödeldud tekstiilijäätmetest. Justkui tarbetuks muutunud tekstiilid sorteeriti hoolikalt ja värviti Põhjamaade hallikassinisest paletist inspireeritud toonides. Nõnda on kasutuks osutunud materjal saanud uue väärtuse.

Xenia: „Ma unistan, et me kõik näeksime ja hindaksime teiste tööd, nt puuvilla koristanud põllumehe aega, väärtustaks kiu tootmiseks kasutatud vett. Unistan, et õpime mitte ära kasutama, vaid koos töötama. Mitte raiskama, vaid looma. Mitte reostama, vaid puhastama. Unistan BalticSeaBlue'st.”

Tekstiil: "Ma ei ole raisatud, ma olen ilus."

Etteastes jalanõud brändilt Kira.

Tänud kaasa mõtlemast ja tegemast Katri Link, Tallink!

xeniajoost.com
@xeniajoostdesign

○○○○○○○○○○○○○

Loovjuht Piret Mägi

Kaaskorraldaja Karin Järvet

Lavastaja Anni Zupping

Valguskunstnik Reelika Palk

Helikunstnik Kenn-Eerik Kannike

Visuaalide kunstnik Carmen Seljamaa

Tagala juht Anne Rinne

Videod Ernesto Redondo Vergara

Ilutegijad KEVIN.MURPHY ja Couleur Caramel

Tervitusjoogid Mionetto ning Haage vesi

Aitäh Woola ja Biopakid

○○○○○○○○○○○○○

#D_O_M
#designisinfashion
#disainonmoes
#TallinnDesignFestival